Testi i shpejtësisë së lartë

2021-12-14
69
47
  • Toyota RAV4 (5G)
  • Toyota RAV4 2020
  • Motor benzine 2.5 l.
  • 200 kuaj fuqi
  • Me katër rrota
  • Transmision automatik
Toyota RAV4 - rishikim, foto dhe manual
Testi i shpejtësisë së lartë - Toyota RAV4 2020, Foto 1

Largësi: 1554 mi. (2500 km.)

Autori: IQ-QI

Kategoria: vrojtim

Shikimet: 57

69
47

Komentet

6
Shto një koment
r
ruslan0861 2021-12-15 (07:50)

Provova gjithashtu në pistë vërtet 201 dhe limiterin, për progres të barabartë 4

I
IQ-QI 2021-12-15 (07:53)

ruslan0861, Sot ne pune po diskutoja per kufizuesin, komshiu i zyres tha qe nese ben dy here nje kickdown hiqet (e ka vertet Santa Fe-n e fundit) Duhet ta provoni...

R
Romano22 2021-12-14 (06:54)

Në fakt, shpejtësia aktuale është më pak se 10-13 km / orë

I
IQ-QI 2021-12-14 (07:10)

Romano22, Kam testuar këtë komponent, sipas të dhënave satelitore, gabimi është 3-4 km / orë

S
Stasiillo 2021-12-14 (05:21)

Kjo është maksimumi? A nuk shkon më shpejt?

A
Allonzo71 2021-12-14 (05:23)

Stasiillo, Natyrisht maksimumi 😂 Është mirë që ai dha ende tregues të tillë ... Në çdo rast, nëse po, nëse në mënyrë të vazhdueshme, mendoj se motori nuk funksionon për një kohë të gjatë ... Ky nuk është një modalitet i kursyer ...

I
IQ-QI 2021-12-14 (07:00)

Stasiillo, Po, maksimumi 201... Edhe pse duket se ka ende potencial... Edhe pse qarkullimi nuk është shumë, por ka ... :) Vetëm një moment shqetëson - më afër maksimumit (nga 195 km / orë) fillojnë ndjesitë specifike - sikur makina thyen muret e ajrit që janë si një "zebër këmbësore". Nuk e kuptove se çfarë ishte? Nuk kishte fryrje të tilla ere ... Duke hyrë në vizualizimin e transmetimit të çift rrotullues në rrota, gjithçka u bë e qartë ... Me këtë shpejtësi, sistemi hedh në mënyrë periodike çift rrotullues nga 2 ndarje në 3 në rrotat e pasme dhe ndihet :)

I
IQ-QI 2021-12-14 (07:01)

Stasiillo, Ndonjëherë, ju duhet ta lini motorin të "mut". Madje është e dobishme!

A
Allonzo71 2021-12-14 (07:04)

Stasiillo, Unë nuk mendoj se me një shpejtësi të tillë është e dobishme për motorin me djegie të brendshme, madje ndonjëherë ...

I
IQ-QI 2021-12-14 (09:26)

Stasiillo, Epo, nëse vetëm për Zhiguli - jo e dobishme! Nëse do të ishte e rrezikshme, atëherë kufizuesi i shpejtësisë do të zvogëlohej me një renditje të madhësisë! Prodhuesit nuk janë budallenj, për të qenë më të saktë, prodhues perëndimorë ose të diellit në rritje! Epo, sa i përket kufirit të sigurisë, atëherë: A i keni lexuar udhëzimet (manual)? Sa është ngarkesa maksimale në kg për bosht? Ngarkesa e ngarkesës në kg? Pra, prodhuesi parashtron TRE FIRË TË MADH! Pra, tregojuni gjermanëve me autobahnat e tyre për dëmshmërinë e 200 :))))) E dëmshme — është gjithmonë në modalitetin eko për të vozitur! Më parë në BMW (duke filluar me E36), manuali thoshte se pas një vozitje të gjatë në modalitetin ekonomik, duhet të vozitni të paktën 2-3 km me një shpejtësi motori prej 4000 rpm! Dhe ne kemi kaq shumë pije freskuese për të ngrohur motorin në verë në boshe! Dhe sa për të gjëmuar dhe për të mos fikur :)

A
Allonzo71 2021-12-14 (09:36)

Stasiillo, NE RREGULL. Si dëshironi dhe si e përdorni makinën tuaj ...

I
IQ-QI 2021-12-14 (10:02)

Stasiillo, Faleminderit për këshillën. Makina e parafundit ishte nje audi a4 b7 2.0 tdi me BLB (motor me 16 valvula), makina u vonua per 8 vjet :) Kështu që unë vozita 380,000 km në të derisa turbina u shtri, variatori u mbulua në 350,000, vendosi një kuti kontrate :))) Edhe Subaru Outlander u nis per 300,000 km, mire keto jane ato qe vonuan shume :) por te gjithe ishin gjithmone ose te rinj ose me kilometrazh minimal real dhe nuk kishte asnje problem as me kuti as me motorr ne parim. !

S
Stasiillo 2021-12-14 (15:58)

Stasiillo, Në përgjithësi, elektronika nuk lejon më ngarje, BMW ishte një 2-litër 220 km / orë, ai përshpejtoi 150 kf në 1993, nuk kishte aq shumë elektronikë.

R
RAV4-5 2021-12-14 (05:16)

Norma!

I
IQ-QI 2021-12-14 (05:10)

Drejton me siguri me shpejtësi. Përshpejtimi është po aq i sigurt.

K
Korak 2021-12-14 (06:22)

IQ-QI, Me siguri i ngadalshëm))

I
IQ-QI 2021-12-14 (06:48)

IQ-QI, Epo, në varësi të asaj që të krahasojmë :))))) Ky nuk është një Urus :) as një BMW, as një Audi, por çmimi është më i ulët :) Por në kategorinë e tij të çmimeve, më shumë se i sigurt pas 100 km / orë me konkurrentët e tij turbocharge me litra të vegjël :)

K
Korak 2021-12-14 (06:53)

IQ-QI, Epo, kur krahasohet me atmotorami me dy litra, atëherë pak më mirë, po. Por ato me turbocharged funksionojnë më mirë. Yeti im ishte shumë më i gëzuar, dhe ka vetëm 1.8. Dhe nëse marrim të njëjtën kategori çmimesh, atëherë Tiguan, Kodiak udhëtojnë dukshëm më mirë. Sidomos i pari.

R
RAV4-001 2021-12-14 (08:18)

IQ-QI, Tiguan dhe Kodiak ecin më mirë, jo për shumë kohë.

K
Korak 2021-12-14 (08:21)

IQ-QI, A keni statistika për sa kohë udhëton Rav4?

R
RAV4-001 2021-12-14 (08:25)

IQ-QI, Po, çdo shërbim do ta konfirmojë këtë statistikë për ju.

M
MaxCH7777 2021-12-14 (08:39)

IQ-QI, në Gjermani ka shumë taksi RAV 4 dhe Prius me gjysmë milioni në odometra

I
IQ-QI 2021-12-14 (09:04)

IQ-QI, Kush po shkon? Yeti :)))))) cilat janë ndër 2, 3? Kodiak dhe Tiguan vërtet të mërzitur me 2.0 e tyre me 180 forca :))) Tiguan mund të blejë përsëri në fund të 2018 ose në fillim (shkurt) 2019. Por nuk funksionoi :) tani jam i lumtur! Makina eshte nje stol per nga komoditeti, per nga dinamika (180 e dobet) ha denje, per permasa humbet! Skoda Kodiak, si opsion konsiderohet vetëm dizel, por ishte i shtrenjtë dhe pamja e jashtme është e tmerrshme! Disa doreza dyersh vlejnë diçka me vendndodhjen e tyre! Dorezat në legenin e banjës!

I
IQ-QI 2021-12-14 (09:14)

IQ-QI, Çfarë? Çdo makinë funksionon për aq kohë sa ka karburant :))) Epo, kjo ka të bëjë me makinat e shërbimit. Nëse makina është jashtë funksionit, atëherë korrigjimi është për - "derisa lëngu të mbarojë" :)

K
Korak 2021-12-14 (09:16)

IQ-QI, Yeti udhëton - çfarë është kaq befasuese për këtë? Kam pasur edhe atë edhe atë makinë, i kam matur të dyja dhe jo vetëm me bythë, por edhe me aparat. Prandaj, për sa i përket dinamikës, Rav4 është mjaft i dobët.

K
Korak 2021-12-14 (09:18)

IQ-QI, Në çfarë çdo shërbim? Rav4 i ri shitet në Rusi pa një vit në javë. Ende nuk ka statistika për besueshmërinë e tij, do të duhen 4 vjet, do të jetë e mundur të nxirren përfundimet e para. Gjeneratat e vjetra nuk janë tregues.

K
Korak 2021-12-14 (09:18)

IQ-QI, Po Gjermania? Atje, Tiguan dhe Kodiak po ecin mirë.

I
IQ-QI 2021-12-14 (09:30)

IQ-QI, Epo, çfarë ndodhi? Une kam pasur smart coupe (cabrio) ne gjermani, kam vozitur edhe per peshe dhe permasa, por ne rruge ideale maksimumi dy dhe pa bagazh (edhe pse cfare bagazhi mund te kishte ne bagazh :)) por po te ishte i fryrë në përmasat Rava, i ngarkuar këtu, jam i sigurt se nuk do të kishte dinamikë!

K
Korak 2021-12-14 (09:31)

IQ-QI, Dhe për çfarë disipline (0-100, 402 m, etj.) jeni të interesuar dhe për cilën makinë?

M
MaxCH7777 2021-12-14 (09:48)

IQ-QI, kjo është përgjigja për "sa gjatë udhëton Rav4"

K
Korak 2021-12-14 (09:50)

IQ-QI, E përsëris - nuk ka statistika për Rusinë. Dhe atje, si përgjigje, ata thonë se Tiguan dhe Kodiak prishen shpejt. Dhe kjo është një deklaratë e diskutueshme.

I
IQ-QI 2021-12-14 (09:53)

IQ-QI, Çfarë disiplinash?! Ata janë thjesht hajdutë të rregullt! Funksionet e tyre nuk janë 0-100, 402 ose rrethi Nurburgring!

K
Korak 2021-12-14 (10:00)

IQ-QI, Ju vetë filluat të flisni për dinamikën e jashtëzakonshme të Rav4. Dhe kështu matet, me 0-100, 100-200, 80-120 (si shembull i një parakalimi standard në autostradë). Dhe nuk ka rëndësi nëse është një podzhopnik apo një makinë sportive. Natyrisht, nuk do të habitesha nëse matet me një zhopomer. Është thjesht një matës shumë i pasaktë. Dhe mjaft subjektive.

I
IQ-QI 2021-12-14 (10:10)

IQ-QI, Në këtë rast, ka shumë video në YouTube, ku, meqë ra fjala, Mazda cx-5 rav4 dhe tiguan 2.0 (180 kf) fillojnë nga një vend. Më shumë se vizualisht, dhe jo vetëm në numër, gjithçka është krejtësisht e dukshme! Ai gjithashtu tregon konsumin gjatë këtyre testeve në mënyrë shumë të kuptueshme. Dhe ka edhe video shumë interesante për distancën në rërë nga 0 dhe kush është i pari në vijën e finishit :) Ka një tucson, tiguan, rav dhe diçka tjetër :) Për një SUV të kategorisë buxhetore, me përmasat e tij, aftësinë ndër-country, komoditetin, dinamikën më se të mjaftueshme! Epo, duke marrë parasysh krizën, ku nga një semafor ndjehet se të gjithë po pedalojnë në vend të gazit :) dinamika është më se e mirë. Në pritje të dimrit :)

I
IQ-QI 2021-12-14 (10:26)

IQ-QI, Ok, për ju unë mas 80-120 dhe 100 - 200 Epo, sa i përket "matësit të prapanicës", meqë kaluam në këtë, le ta masim tashmë jo në një rrugë ideale :) por si disa blogerë Në "pllakë larëse", abetare, diagonale etj. etj. Py.Sy. Ndoshta nuk keni shkuar në temën e duhur? Ndodh :) Meqe ra fjala po te shiteshin hibride ne tregun tone do blija patjeter nje cmim, 0-100 ben ne 6.5 sekonda :) dhe njekohesisht konsumi ne qytet eshte 5-6 litra! Por për shkak të xhindëve, të cilët të gjithë mendojnë për ne çfarë kemi nevojë, çfarë mund të blejmë ose të operojmë, dhe, mirë, edhe një taksë, siç tingëllon atje - një taksë mbi luksin (kuaj fuqi)! Ne kemi atë që kemi, megjithëse hibridet po shiten me shpejtësi në Ukrainë!

I
IQ-QI 2021-12-14 (10:54)

IQ-QI, Dhe se Rusia është kërthiza e tokës? Apo masa e tokës? Kjo makinë është në shitje në botë që nga viti 2018, dhe, më e rëndësishmja, vëllimi i shitjeve është shumë më i lartë se në Rusi, dhe rrugët janë shumë më të mira se në Rusi, respektivisht, dhe shpejtësia është shumë më e lartë se në Rusi. Prandaj, mendimi dhe statistikat e Rusisë, në parim, nuk do të ndryshojnë asgjë për këtë makinë.

I
IQ-QI 2021-12-14 (10:55)

IQ-QI, Në Gjermani, Tiguanët me Kodyak nuk përdoren në taksi, sepse janë të shtrenjta dhe jo praktike!

I
IQ-QI 2021-12-14 (11:00)

IQ-QI, Tiguan dhe Kodiak - më të ashpër se Rav! Tashmë! Nëse 180 i fortë, atëherë inferior në dinamikë! Nëse Tiguan është i fortë 220, atëherë ai është në paketën R, kështu që aftësia ndër-vend është zero. Kërkesa për karburantin, konsumin e kuajve! Epo, dhe më e rëndësishmja, motori është t-u-r-b-i-n-o-v-s-th!

U
U-01 2021-12-14 (11:05)

IQ-QI, konsumi është me të vërtetë 5-6 litra, por 0-100 sipas pasaportës është 8.1-8.4 sekonda

Testi i shpejtësisë së lartë, Toyota RAV4 2020 - ,  23
I
IQ-QI 2021-12-14 (11:11)

IQ-QI, Jo ai që shikoni Tani ka një model të ri, madje edhe me funksionin e rimbushjes së baterisë nga rrjeti elektrik! Modeli është kryesor. Këtu ajo shkon 0-100 për 6.5 Mund ta gjeni në YouTube se e vërteta nuk do të jetë në rusisht, por në anglisht (me theks amerikan megjithatë :) )

I
IQ-QI 2021-12-14 (11:53)

IQ-QI, T9 ose çfarëdo tjetër, shtrembëron fjalët :) Me inatos :) Është logjike që në Ukrainë tani nuk është, por do të jetë! Jam i sigurt se do të jetë ndryshe nga ne.

U
U-01 2021-12-14 (12:03)

IQ-QI, Është e qartë se nuk kam dëgjuar kurrë më parë për këtë. është e çuditshme pse ata nuk shesin një hibrid në Rusi ...

R
RAV4-5 2021-12-14 (22:44)

IQ-QI, Kam fikur këtë T në celular. Ka një artikull në cilësimet ...

I
IQ-QI 2021-12-15 (06:30)

IQ-QI, Super. Duhet të bëjë të njëjtën gjë

M
Metra 2021-12-15 (22:44)

IQ-QI, Kështu që ju mund të zbrisni në statistikat e qytetit tuaj të veçantë. Të fituara në SHBA, normat e rafëve jetojnë, ndryshe nga tiguanët dhe zama atje, deri në -30, ndodh në rajone. Ka shumë Rafs atje, ka shumë më pak Tiguanë, dhe në të vërtetë një makinë tjetër, një e vogël, një klasë tjetër për nga dimensionet.

S
SoberPatriot 2022-02-08 (13:40)

IQ-QI, Vërehet saktë për dorezat në Kadiak;))) Ata gjithashtu më neveritën.) Mesa duket e kane bere per femije, perfshi patenten e shoferit 😅

s
siroga88 2021-10-21 (13:23)

Në hibrid, kufizuesi është në 190

Shto një koment