Mërmërit, por i qetë dhe duke zëvendësuar vulën e vajit të boshtit të pasmë

2022-03-30
63
20
  • Toyota RAV4 (I)
  • Toyota RAV4 1995
  • Motor benzine 2.0 l.
  • 140 kuaj fuqi
  • Me katër rrota
  • Transmision automatik
Toyota RAV4 - rishikim, foto dhe manual
Mërmërit, por i qetë dhe duke zëvendësuar vulën e vajit të boshtit të pasmë - Toyota RAV4 1995, Foto 1

Mëngjes i ftohtë për të gjithë =)

Me emrin e hyrjes në BZ, dhe kështu është e qartë se çfarë do të diskutohet,
Hyrja e mëparshme kishte të bënte me kërkimin e një njeriu që mund të ndihmojë me sistemin e shkarkimit. Unë mora rrjedhën përpara dhe fqinjët tashmë filluan të nervozohen)
E sjellshme KosDanone më këshilloi të shkoja te xhaxhai Misha)))) por para kësaj shkova në një shërbim tjetër në rrethin tim me këshillën e një shoferi, ata mund të ndihmonin atje, por nuk isha gati të hidhja një sasi çnjerëzore për ndryshimin e shkarkimit, ata gjithashtu ofruan të ngjitnin një kanaçe të zakonshme dhe do të ishte të isha i lumtur... nuk dua...
Navik tregoi dy orë e gjysmë për të shkuar në Voykovskaya tek djemtë, ajo nuk ishte mendërisht gati
Ne do të shkojmë te xhaxhai Misha))) zyrtarisht, siç doli, ky është garazhi MDM.
Vizita e pare ka qene pikerisht ne ndryshimin e gazit, eshte nderprere fluksi i perparme i bankes (nese dikush ka nevoje mund ta shes), kam vendosur te njejtin rrumbullak, por pak me gjate, gjithashtu nuk duket. dhe rezonatori u gatua. Kur nisa makinën - ishte një parajsë për veshët, në krahasim me rrymën - e vogla funksiononte në heshtje))))
U largova nga shërbimi dhe u befasova shumë - Small filloi të ngasë ndryshe, shumë më mirë, i përgjigjet shumë lehtë pedalit të gazit, u shfaq një kamionçinë, në përgjithësi troket)))))

Dhe vizita e dytë te xhaxhai Misha ishte këtë fundjavë.
Puna e bërë nuk është e vogël - zëvendësimi i vulës së vajit të pasme të boshtit të gungës, sepse. nga motori pikonte vaj, jo, madje do të thosha që rrjedh.
Ata e çuan atë në një ashensor, dhe më pas filloi, ata filluan të çmontojnë, të heqin kutinë dhe të varnin motorët.
Nga i gjithë procesi, pashë vetëm çmontimin dhe montimin e Small, tk. u largua nga shërbimi.
Sipas rezultateve të punës së kryer, gjëndra ishte në gjendje të mjerueshme (pa foto), sikur të ishte shpuar me një kaçavidë gjatë instalimit. Gjithashtu gjatë riparimit u zëvendësuan antherat shruz, jastëkët e frenave të pasme dhe vaji i motorit.
Përshtypjet për shërbimin ishin pozitive. Qasja e djemve ndaj riparimit të makinave është ta bëjnë atë në mënyrë cilësore.
I besova Small tim))) që është një gjë e rrallë për mua.

Gëzuar Vitin e Ri dhe qiell të pastër të gjithëve =)

Mërmërit, por i qetë dhe duke zëvendësuar vulën e vajit të boshtit të pasmë - Toyota RAV4 1995, Foto 2

Autori: XOOLYGANKA

Kategoria: vizita e shërbimit

Shikimet: 68

63
20

Komentet

7
Shto një koment
z
zhoglodey 2022-03-31 (18:40)

Një dhuratë për Vitin e Ri për një të vogël))) punë e shkëlqyer! Ndonjëherë i kam zili qyteteve të mëdha që mund ta çosh makinën në servis dhe ata do të bëjnë gjithçka ... por ne nuk kemi shërbim) merre dhe bëje vetë))) Unë bëra pak më shumë se e jotja, por u desh një muaj)))) bulonat rreth kutisë së mbushjes janë si të reja) Gëzuar Vitin e Ri! =)

M
Mikess 2022-03-31 (16:19)

Sa i përket shpimit me kaçavidë - është, sapo e kanë shpuar kur e kanë hequr)) Edhe mua ma kanë ndërruar, e kanë marrë me kaçavidë dhe e kanë nxjerrë. Nëse e kishit me një vrimë, atëherë vaji ishte zhdukur në udhëtimin e parë))

X
XOOLYGANKA 2021-04-03 (18:26)

Mikess, Ndoshta, por djemtë thanë që ai ishte në një gjendje të tillë, dhe vaji shpesh duhej të përfundonte pothuajse një litër

h
horeev 2022-03-30 (19:31)

Kam vene re qe nderrimi i vulave te vajit dhe gjepura te tjera ndodh cdo gjysem viti...me cfare lidhet? Ndoshta ju duhet të ndryshoni stilin tuaj të drejtimit? )))))))

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (20:12)

horeev, Kjo është hera e parë që po e ndërroj këtë vulë vaji në Melky, por si mund të varet kjo nga stili i drejtimit? Hidhni 40 në korsinë e djathtë apo më shpesh rezervuarin në dysheme? Në fakt, unë personalisht nuk e di se me çfarë mund të lidhet.

Y
YogurtDanone 2022-03-30 (13:36)

Epo, urime! Unë bëra gjithçka siç duhet, ata janë super djem, kalova gjithë të Premten me ta, ata bënë me kohë të plotë nga multi-mode)) dhe do t'i besoj xhaxhait Misha që të ribëjë shkarkimin pasi të arrijë tanku 2 nën gomar))

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (13:40)

YogurtDanone, faleminderit =) U befasova cmendurisht me cmimet, me lajmeruan 12000 per nderrimin e vules se vajit, dhe ketu jane vetem 6, djemte jane vertet shume te mire, nuk eshte hera e fundit qe e kane me siguri))) sepse ka më shumë për të bërë =)

Y
YogurtDanone 2022-03-30 (13:42)

YogurtDanone, Epo, çmimet që ata do t'ju befasojnë këndshëm më shumë se një herë. më falni, unë jetoj larg, por kam një mik Kolyan, të cilit thjesht i jap makinën dhe gjithçka është me vaj)) në përgjithësi, mirë se vini për ta, ata janë të mirë, dhe nëse akoma sillni biskota, atëherë në përgjithësi) ))

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (14:17)

YogurtDanone, Yoki)) Do ta mbaj parasysh për të ardhmen =)

Y
YogurtDanone 2022-03-30 (14:20)

YogurtDanone, biskotat janë të paçmueshme

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (14:39)

YogurtDanone, saktësisht =)

M
M1-ke 2022-03-30 (09:57)

Tani jo Eron don don? (( :D

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (10:00)

M1-ke, :D jo))))) në një mënyrë tjetër - butësi)))))

P
Pandarus 2022-03-30 (09:04)

I vogël me rikuperim. Suksese ne vitin e ri.

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (09:08)

Pandarus, Faleminderit shumë, Melkom ende duhet të riparohet, ka ende diçka për të bërë))) Dhe gjithë të mirat për ju në Vitin e Ri!

P
Pandarus 2022-03-30 (09:10)

Pandarus, Epo, asgjë, le të mbeten të gjitha prishjet këtë vit. Në festat e Vitit të Ri ka plane për makinën.

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (09:21)

Pandarus, Në vitin e vjetër, unë definitivisht nuk do të kem kohë për të bërë gjithçka))

P
Pandarus 2022-03-30 (09:45)

Pandarus, Mund ta bëni në një të re, gjëja kryesore është që e vogla të mos prishet vitin e ardhshëm.

X
XOOLYGANKA 2022-03-30 (09:50)

Pandarus, Unë mendoj se nuk do të prishet =) do të jetë i zgjuar në vitin e ri)))

I
Ilss 2022-01-14 (20:26)

Përshëndetje, është gjithashtu e nevojshme të ndërroni vulën e vajit, më tregoni se çfarë lloj shoqëruesi nevojitet për të zëvendësuar vulën e vajit, çfarë tjetër të porosisni)?

Shto një koment