Wow, dimri më në fund erdhi. borë, borë, borë.

2022-03-30
50
82
  • Toyota RAV4 (II)
  • Toyota RAV4 2001
  • Motor benzine 2.0 l.
  • 150 kuaj fuqi
  • Me katër rrota
  • Transmision automatik
Toyota RAV4 - rishikim, foto dhe manual

Ditë të mbarë për të gjithë. Epo, bora ka ardhur në rajonin tonë, ka sulmuar pak. Mbrëmja e së premtes me miqtë e mbledhur për një xhiro të vogël. gjeti një thembër të vogël dhe rrethoi. kjo është gjyqi ynë i parë Underdrift, kështu që mos gjykoni shumë ashpër! ne festa mendoj se do mblidhemi ne nje shoqeri me te madhe dhe do ta ndezim ne maksimum!

foto e shkarkuar nga interneti - Toyota RAV4 2001, Foto 1

Foto e shkarkuar nga interneti

sepse doli krejtësisht spontanisht dhe harroi të merrte kamerat, të filmuara në telefon.
Na vjen keq, jo të gjitha videot janë ruajtur, por të paktën diçka ka mbetur.
dimër me borë të gjithë
29.12.14


Autori: KULAK71

Kategoria: video

Shikimet: 127

50
82

Komentet

14
Shto një koment
m
maxibons 2022-03-31 (20:38)

dhe na mungon bora

K
KULAK71 2022-03-31 (20:45)

maxibons, me fat

m
maxibons 2022-03-31 (20:57)

maxibons, mirë, ndoshta do të biem

S
SciLe 2022-03-31 (18:36)

www.drive2.ru/l/3564773/ Kështu duhet të jetë :D Dhe kështu, jo keq!)

K
KULAK71 2022-03-31 (19:16)

SciLe, Epo, është vetëm bomba...

S
SciLe 2022-04-01 (08:16)

SciLe, Faleminderit!)

F
Fantocci71 2022-03-31 (06:14)

banditë

z
zhoglodey 2022-03-30 (20:35)

U kthye normalisht, doli në mënyrë spektakolare anash përmes një bore))) Unë gjithashtu kohët e fundit arrita në një terren stërvitor të makinave, u përpoqa të rrotulloja, por kjo nuk është e gjitha ... rrezja është shumë e madhe për të bërë gjëra të tilla me lëvizje me të gjitha rrotat ))) por në përgjithësi jam në oborr pothuajse çdo ditë përballë parkut të duarve)

K
KULAK71 2022-03-30 (20:59)

zhoglodey, Faleminderit, sa është rrezja?

s
somebody 2022-03-30 (19:04)

heh

K
KULAK71 2022-03-30 (20:14)

somebody, Ço heh, të thashë se duhej të tërhiqje frenën e dorës me shpejtësi! Nuk i ke dhënë makinës përshpejtim dhe e mbytë menjëherë me frenë dore

s
somebody 2022-03-30 (21:02)

somebody, Makina e gabuar Pash) Vozitje e gabuar. Per me teper qe e ben per here te pare) Ne pergjithesi mendoj se eshte ananism. Per drift ka me rrota te pasme pjesa tjeter eshte kapele.Nuk mund te bindesh askend une don nuk më intereson.

R
Rapid-Nsk 2022-03-30 (17:52)

Pershendetje Pasha, mire je cool, edhe une kam arritur te kem nje drift te tille nje here, gati u futa ne cefiro :((15 centimetra ndalova disi.

K
KULAK71 2022-03-30 (17:54)

Rapid-Nsk, Përshëndetje Garik. Po, e kuptova si ta bëja, do të gjuaj akoma

r
ringside 2022-03-30 (17:33)

Ken Block po pushon

K
KULAK71 2022-03-30 (17:50)

ringside, Më vjen keq, çfarë?

R
Rapid-Nsk 2022-03-30 (17:57)

ringside, Pasha po ka nje tip te tille :)) byth vetem

K
KULAK71 2022-03-30 (18:04)

ringside, I pashë videot e tij, thjesht nuk i kushtova rëndësi emrit

r
ringside 2022-03-30 (21:34)

ringside, Epo, ju jeni një pionier i mallkuar i driftimit, ju nuk e njihni këtë lloj!

K
KULAK71 2022-03-30 (21:36)

ringside, Lan lan mos bërtisni! Pashë videot e tij

r
ringside 2022-03-30 (21:36)

ringside, )))

s
stig95 2022-03-30 (16:28)

Më thuaj, me çfarë shpejtësie ke dridhur kështu në foton e parë? Duket mirë)

K
KULAK71 2022-03-30 (16:33)

stig95, E lexova hyrjen poshtë fotos! ?

K
KULAK71 2022-03-30 (16:38)

stig95, dhe kështu, unë jam në të parën pas 4000 rrotullimeve të timonit në anën dhe ngas. Mbaj rreth 4000 - 5500 rpm

s
stig95 2022-03-30 (16:41)

stig95, Dreq) Unë mendoj se makina nuk është e ngjashme) më falni, tupanul)

U
Urech2004 2022-03-30 (15:56)

Nishtyakovo u kthye!

K
KULAK71 2022-03-30 (16:04)

Urech2004, Por sa keq që nuk ishe aty!

G
GSirus32 2022-03-30 (14:33)

Përshëndetje. Tregojini dikujt që komenton se nuk keni një bashkim viskoz si në një CRV se keni gjithmonë lëvizje me të gjitha rrotat 50/50.

K
KULAK71 2022-03-30 (14:43)

GSirus32, përshëndetje Ruslan. ok, do ta kaloj))))

T
TyGaPbI4 2022-03-30 (19:29)

GSirus32, Harrojeni rreth 50/50, ka një ndryshim falas... Kjo është e mundur vetëm me bllokim të fortë.

G
GSirus32 2022-03-30 (21:02)

GSirus32, nuk e kupton mirë. të katër rrotat rrotullohen vazhdimisht, por jo përmes një bllokimi të fortë.

T
TyGaPbI4 2022-04-01 (09:41)

GSirus32, Ju nuk e kuptoni diferencën e lirë. Të 4 rrotat rrotullohen në çdo makinë në lëvizje, dhe nëse marrim parasysh një ndryshim të lirë, atëherë rrota ose boshti me forcën më të vogël të fërkimit në copëzën e kontaktit të gomës me veshjen do të rrëshqasë. Të 4-të do të rrëshqasin ose transmetojnë çift rrotullues vetëm në rast të kushteve të barabarta të mbulimit, fuqisë së tepërt ose bllokimit. Nëse nuk beson, mund ta provosh.

G
GSirus32 2022-04-01 (10:08)

GSirus32, A thua që pjesa e pasme ngjesh kur rrëshqet pjesa e përparme? www.prntscr.com/5mwzss

T
TyGaPbI4 2022-04-01 (13:14)

GSirus32, Jo, për të cilën rrota rrotullohet më lehtë, do të rrëshqasë. Nëse vendosni anën e djathtë të rrotave në akull, dhe anën e majtë në asfalt, atëherë ato që janë në akull do të rrëshqasin, sepse atje ka më pak fuqi. E njëjta gjë është e vërtetë nëse e vendosni boshtin e përparmë në akull dhe e lini pjesën e pasme në asfalt, atëherë boshti i përparmë do të rrëshqasë dhe më pak çift rrotullues do të transmetohet në pjesën e pasme. Kështu funksionon një ndryshim falas. Jam dakord me ju që çift rrotullimi nga boshti me gunga shkon në të 4 rrotat, por ndryshimi e shpërndan atë. Kjo do të thotë, të 4 rrotat do të rrëshqasin menjëherë vetëm kur qëndroni në akull, baltë në kushte të barabarta me një tepricë të mjaftueshme të çift rrotullues. Ose kur dallimet janë bllokuar plotësisht.

G
GSirus32 2022-04-01 (13:28)

GSirus32, Gjithçka që thua është e saktë :) Me ty që vjen.

Shto një koment