Udhëtimi me Toyota Rav4

Muzeu i Automjetit
Muzeu i Automjetit
Muzeu i Automjetit

Muzeu i Automjetit "AUTOSTADT" në WOLFSBURG

Pershendetje te gjitheve. Më duhej të vizitoja këtë vend të mrekullueshëm. Në AUTUSTADT mund të kaloni gjithë ditën pa asnjë problem. Në territor ka kafene, zona argëtimi, lëndina me stola, kënde lojërash. Me pak fjalë, nëse jeni të lodhur duke parë makina, thjesht mund të kaloni kohë me familjen tuaj. Në territor ka sallone me makina të reja, për çdo markë PORSCHE, AUDI, SKODA, VOLKSWAGEN, SEAT ka një sallon të veçantë ku mund të prekni një makinë, të regjistroheni në një test drive dhe ta blini nëse dëshironi.

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2007
 • Motor benzine 2.4 l.
 • 170 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
26
Dhe ende një mbytje. - Toyota RAV4 2008, Foto 1
Dhe ende një mbytje. - Toyota RAV4 2008, Foto 2
Dhe ende një mbytje. - Toyota RAV4 2008, Foto 3

Dhe ende një mbytje.

Megjithë diagnostikimin kompjuterik që nuk zbuloi asnjë gabim, pikërisht në ditën e nisjes për një udhëtim të gjatë, makina filloi të "bënte kokën". Sutra ngeci duke vozitur tre herë pikërisht në udhëkryq. Qarkullimet lundruan.

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2008
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 152 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
67
 • Toyota RAV4 (5G)
 • Toyota RAV4 2020
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 150 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
63
Pushime në det 2022 - Toyota RAV4 2014, Foto 1
Pushime në det 2022 - Toyota RAV4 2014, Foto 2
Pushime në det 2022 - Toyota RAV4 2014, Foto 3

Pushime në det 2022

Pershendetje te gjitheve!

 • Toyota RAV4 (IV)
 • Toyota RAV4 2014
 • Motor benzine 2.5 l.
 • 180 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
92
50
Udhëtim në Altai - Toyota RAV4 2019, Foto 1
Udhëtim në Altai - Toyota RAV4 2019, Foto 2
Udhëtim në Altai - Toyota RAV4 2019, Foto 3

Udhëtim në Altai

Pershendetje te gjitheve!

 • Toyota RAV4 (5G)
 • Toyota RAV4 2019
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 149 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
15
Det, pusho! - Toyota RAV4 2007, Foto 1
Det, pusho! - Toyota RAV4 2007, Foto 2
Det, pusho! - Toyota RAV4 2007, Foto 3

Det, pusho!

Këtë verë shkuam për të pushuar në det, në Kabardinka. Kabardinka është një fshat turistik në brigjet e Gjirit Tsemesskaya, në rrugën nga Novorossiysk në Gelendzhik. Lagjet e saj zënë një luginë të gjerë, duke zbritur pa probleme në bregun e detit. Kabardinka është pjesë e komunës së qytetit turistik Gelendzhik, është qendra e rrethit rural Kabardian. Prej shumë vitesh pushojmë atje, si në verë ashtu edhe në festat e majit shkojmë atje.

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2007
 • Motor benzine 2.4 l.
 • 170 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
44
24
Ditë pushimi! - Toyota RAV4 1998, Foto 1
Ditë pushimi! - Toyota RAV4 1998, Foto 2
Ditë pushimi! - Toyota RAV4 1998, Foto 3

Ditë pushimi!

Diten e mire! Tarifat e së premtes, ngarkojmë makinën të plotë, një çadër, thasë gjumi, një varkë, një motor dhe të gjitha, të gjitha shmurdyak e nevojshme dhe shkojmë për peshkim!

 • Toyota RAV4 (I)
 • Toyota RAV4 1998
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 129 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision manual
47
Udhëtim në Gadishullin e Krimesë - Toyota RAV4 2008, Foto 1
Udhëtim në Gadishullin e Krimesë - Toyota RAV4 2008, Foto 2
Udhëtim në Gadishullin e Krimesë - Toyota RAV4 2008, Foto 3

Udhëtim në Gadishullin e Krimesë

Pershendetje te gjitheve. Ka përfunduar një udhëtim trejavor nëpër qytetet e Rusisë dhe gadishullit të Krimesë. Për herë të parë vendosëm të shkonim kaq larg me makinë, nuk kishim përvojë në rrugë kaq të gjata. Para udhëtimit, ndërrova blloqet e heshtur, gjeta të njëjtat që kërkoja www.drive2.ru/l/622934086226281869/, ndërrova vajin e motorit, riparova raftin e drejtimit dhe bëra shtrirjen e rrotave në të dy akset!

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2008
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 152 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
97
Udhëtim në qytet të vogël - Toyota RAV4 2019, Foto 1
Udhëtim në qytet të vogël - Toyota RAV4 2019, Foto 2
Udhëtim në qytet të vogël - Toyota RAV4 2019, Foto 3

Udhëtim në qytet të vogël

Ka qenë një fundjavë. Rruga e ndërtuar dy ditore e vizitave:

 • Toyota RAV4 (5G)
 • Toyota RAV4 2019
 • Motor benzine 2.5 l.
 • 199 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
83
Petersburg për fundjavë. shtator 2022 - Toyota RAV4 2019, Foto 1
Petersburg për fundjavë. shtator 2022 - Toyota RAV4 2019, Foto 2
Petersburg për fundjavë. shtator 2022 - Toyota RAV4 2019, Foto 3

Petersburg për fundjavë. shtator 2022

Shkova në kryeqytetin verior. Zgjodha mënyrën optimale - 145 km / orë. Sipas mendimit tim, kombinimi optimal i komoditetit, kohës së udhëtimit dhe karburantit = para.

 • Toyota RAV4 (5G)
 • Toyota RAV4 2019
 • Motor benzine 2.5 l.
 • 199 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
29
Njohja numër 1 - Toyota RAV4 2012, Foto 1
Njohja numër 1 - Toyota RAV4 2012, Foto 2
Njohja numër 1 - Toyota RAV4 2012, Foto 3

Njohja numër 1

Përshëndetje, lexues i dashur.

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2012
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 148 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
95
Udhëtim në alakol - Toyota RAV4 2006, Foto 1
Udhëtim në alakol - Toyota RAV4 2006, Foto 2
Udhëtim në alakol - Toyota RAV4 2006, Foto 3

Udhëtim në alakol

Unë dhe gruaja ime shkuam në liqenin Alakol, 600 km nga Almaty, rruga ishte 85% e kryer, në disa vende kishte devijime, në përgjithësi jo keq, arritëm për 8 orë, vetë Alakol është një liqen i bukur, uji ishte i këndshëm. moti ishte i mirë, kaluam mirë, të gjithë ju këshilloj të shkoni miq. Unë rekomandoj të shkoni në korrik!

 • Toyota RAV4 (III)
 • Toyota RAV4 2006
 • Motor benzine 3.5 l.
 • 249 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Transmision automatik
7
Me pushime në një vagon blu - Toyota RAV4 2020, Foto 1
Me pushime në një vagon blu - Toyota RAV4 2020, Foto 2
Me pushime në një vagon blu - Toyota RAV4 2020, Foto 3

Me pushime në një vagon blu

Në këto ditë ekstreme të zjarrta të verës 2022, arritëm të fluturonim drejt deteve dhe maleve në Soçin me diell. Ata fluturuan bukur, pikërisht në Vagonin Blu.

 • Toyota RAV4 (5G)
 • Toyota RAV4 2020
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 150 kuaj fuqi
 • Me katër rrota
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
59
Vendi Koktebel - Toyota RAV4 2018, Foto 1
Vendi Koktebel - Toyota RAV4 2018, Foto 2
Vendi Koktebel - Toyota RAV4 2018, Foto 3

Vendi Koktebel

Mirëdita, shoferë!

 • Toyota RAV4 (IV)
 • Toyota RAV4 2018
 • Motor benzine 2.0 l.
 • 146 kuaj fuqi
 • Me rrota të përparme
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
12
Kroacia - Toyota RAV4 2018, Foto 1
Kroacia - Toyota RAV4 2018, Foto 2
Kroacia - Toyota RAV4 2018, Foto 3

Kroacia

Udhëtimi i fundit i madh këtë vit

 • Toyota RAV4 (IV)
 • Toyota RAV4 2018
 • Motor hibrid 2.5 l.
 • 197 kuaj fuqi
 • Makinë me rrota të përparme
 • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
29