Pragjet

2021-12-14
97
24
  • Toyota RAV4 (5G)
  • Toyota RAV4 2020
  • Motor benzine 2.0 l.
  • 150 kuaj fuqi
  • Me katër rrota
  • Makinë me shpejtësi të ndryshueshme
Toyota RAV4 - rishikim, foto dhe manual
Pjesët në foto: TM177 - Toyota RAV4 2020, Foto 1

Pjesët në foto: TM177

Doja shumë dhe zgjodha një kopje të përshtatshme për një kohë të gjatë. Në internet, pragjet e të gjitha llojeve të mundshme ... Avito u ndesh me pragje të lezetshme për 9500r, të reja. Çmimi është madje shumë tërheqës, sepse. sooochno të njëjtat pragje në faqet tyuninha rav4 nga 15t në 25t))) Kështu që ne nxituam pas këtyre pragjeve me shpejtësi të plotë, e morëm këtë të fundit me atë çmim. I shitur doli të ishte një i ri shumë i shoqërueshëm … gjithashtu në shitje ka pajisje të tilla si mbyllës të dyerve, komplete trupi, magnetofon radio android për rafika të reja.
Epo, kjo do të thotë ...
Nga nuancat e rezultatit:
1. Për instalimin e pragjeve, ishte e nevojshme të hiqeshin plastika e rregullt kt shkon nën dyer, sepse. kjo plastikë ofrohet në vetë pragjet.
2. Mbrojtësit e përparmë të instaluar më herët tek tregtari nuk përshtateshin në gjerësi, do t'ju duhet të kërkoni diçka universale ... pa to nuk ka fare opsion. rrotat janë të gjera, skafi do të vijë shpejt në harqe.

Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 2
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 3
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 4
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 5
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 6
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 7
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 8
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 9
Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 10

Ata ngarkuan 1500 për instalimin.

Blerja është e kënaqur si një elefant!

Pragjet - Toyota RAV4 2020, Foto 11

Pjesë këmbimi

Emri Prodhuesi Kodi i shitësit
KRYQI (GUM-77) TOYO TM177

Largësi: 3294 mi. (5300 km.)

Autori: PoliVik

Kategoria: stilimi

Shikimet: 85

97
24

Komentet

12
Shto një koment
N
Nikitos75 2021-12-29 (16:37)

Gjëja më e rëndësishme është të monitoroni korrozionin e bulonave që janë të vidhosur, përndryshe ato do të duhet të shkëputen më vonë për të hequr pragjet.

P
PoliVik 2021-12-29 (19:13)

Nikitos75, Epo le të shpresojmë që gjithçka të shkojë mirë

a
avi-ator43 2021-12-29 (07:57)

Përkundrazi, jam i lumtur si një elefant i vogël, sepse ti nuk "tërheq" fare një elefant)!

P
PoliVik 2021-12-29 (19:13)

avi-ator43, 😋)))))))

T
Titan5555 2021-12-17 (12:20)

Në dimër, këto pragje janë hemorroide të tmerrshme, në verë ato janë thjesht të padobishme ... Por pa marrë parasysh se çfarë argëton fëmija ... Gjëja kryesore është që ju jeni të kënaqur

s
shakhriyar91 2021-12-15 (10:25)

pse në një prag relativisht të ulët të makinës?)))

P
PoliVik 2021-12-15 (10:27)

shakhriyar91, Pra, pse jo? Më pëlqen, mendoj se ky është faktori kryesor për instalimin e tyre.

s
shakhriyar91 2021-12-15 (10:42)

shakhriyar91, është e vetëkuptueshme.

I
IQ-QI 2021-12-16 (08:26)

shakhriyar91, Ata gjithashtu bëjnë më pak pastrim, njollosin pantallonat ...

I
IQ-QI 2021-12-16 (08:27)

shakhriyar91, Jam dakord që gjëja kryesore është të pëlqesh pronarin!

I
InvQ 2021-12-14 (21:30)

Pragjet janë një gjë shumë e lezetshme, ato ndihmojnë për të vozitur jashtë rrugës dhe për të ngecur në gropa.

d
dIb18 2021-12-17 (00:18)

InvQ, Dhe ato gjithashtu ndihmojnë për të ndotur pantallonat tuaja kur dilni nga makina.

A
AlSkela 2021-12-14 (20:53)

👍 Do të vendos edhe unë

M
MixaZ-85 2021-12-14 (19:14)

perkundrazi me keto pragje te Pajero gjithnje pis, ne dimer ne pergjithesi pipetat qe i ngjiten, gjeta vetem nje plus, femija futet ne makine pa e ndotur veshjen e brendshme. pragu. Epo, nëse pronari i pëlqen, fat të mirë me operacionin.

S
Stasiillo 2021-12-14 (16:46)

Është gjithashtu e nevojshme të vendoset, përderisa sedilja e përparme nuk është shndërruar në pluhur!Meqë ra fjala, ky është problemi i parë që shfaqet, pjesa anësore e sediljes përmendet fort gjatë zbarkimit, sepse këmbët nuk arrijnë te tokë, dhe kjo është me mua me lartësi 190 cm, dhe nëse personi është më i shkurtër

B
Bekenkov 2021-12-14 (14:32)

Sa kushtoi për të mbuluar çatinë në errësirë?

P
PoliVik 2021-12-14 (20:27)

Bekenkov, Kështu që nuk do të them menjëherë, nuk e mbaj mend. Rafi ishte tashmë në kabinë, e mora ashtu. Do të ketë kohë për të parë doket se sa kushton.

B
Bekenkov 2021-12-15 (00:06)

Bekenkov, A merret si opsion shtesë apo pajisje si në Evropë? A keni një çati dielli?

P
PoliVik 2021-12-15 (00:12)

Bekenkov, Luka nuk është. Duket se është një opsion shtesë.

G
GP-BlackAngel 2021-12-14 (11:15)

E njëjta fillimisht donte të vendoste pragje. Por duke kujtuar akullin e pragjeve në dimër në Prado, vendosa të shikoja Temkon tani për tani. Ne kemi veshjet e dyerve shumë afër pragjeve, nëse kaloni nëpër pellgje dhe është acar gjatë natës, atëherë në mëngjes nuk mund t'i hapni dyert. Gjysmen e dimrit e kalova ne Prados, per kete arsye nuk e hapa bagazhin))) per shkak te kremit ishte e pamundur ta hapja fizikisht, vetem ne nje kuti te ngrohte ose me furce druri ne parakolp, qe eshte i mbushur me bojëra.

P
PoliVik 2021-12-14 (11:20)

GP-BlackAngel, Po, e kam menduar. Në dimër, do të vëzhgoj se si do të jetë) në përgjithësi, kjo nuk është hera e parë që vendos pragje në makina, nuk kam pasur kurrë dëshirë t'i heq ato

Shto një koment